Q8F3BXXG12E by apem inc.
Image is representational - see mfr. specs
Q8F3BXXG12E
APEM Inc.
Panel Mount LED Indicator - 8mm - Green - 12VDC @ 20mA - Flush - Black Bezel - Wires - IP67
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
LED Panel Indicator with Green Lamp Color, Diffused Lens Transparency, 100° viewing angle, 12V Voltage, 20mA Current, Round with Flat Top Lens Style, 5mm (T-1 3/4) Lens Size, and Wire Leads - 7.87" (200.00mm) Termination Style
Search Keywords: Q8F3BXXG12E
Supplier:
APEM Inc.
Part No:
Q8F3BXXG12E
COO:
GB
ECCN:
EAR99
25
Color:
Green
Dimension:
28.6 x 11.54 x 10 mm