Q8F3BZZRYG12E by apem inc.
Image is representational - see mfr. specs
Q8F3BZZRYG12E
APEM Inc.
Panel Mount LED Indicator - 8mm - Tri-Color Red/Yellow/Green - 12VDC @ 20mA - Flush - Black Bezel - Wires - IP67 ...
DESCRIPTION
The Q8F3BZZRYG12E is panel mount LED indicators with 5mm colored diffused epoxy lens. This LED indicator has fixing nut and spring washer. Typical applications are: medical, telecommunications, engineering, transport systems, special vehicles and agricultural vehicles.