67WR100LF by bi technologies/tt electronics
Image is representational - see mfr. specs
67WR100LF
BI Technologies/TT Electronics
Res Cermet Trimmer 100 Ohm 10% 0.5W(1/2W) 20(Elec)Turn 2.29mm (9.53 X 4.95 X 11.98mm) Pin Thru-Hole Box
RoHS Compliant
Box Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 67WR100LF
Supplier:
BI Technologies/TT Electronics
Part No:
67WR100LF
COO:
MX
ECCN:
EAR99
100
Package Type:
Box
Mounting:
Through Hole
Number of Turns:
20(Elec) Tur ns
Termination Style:
Pin
Power Rating:
0.5 (1/2) W
Resistance Value:
100 Ohm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
9.53 x 4.95 x 11.98 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C