3266X-1-103LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3266X-1-103LF
Bourns
Trimmer Potentiometer - 10K Ohm - 0.25W(1/4W) - 12(Elec)Turn - 7.73 X 4.5 X 7.24mm - Pin - Through Hole. ...
RoHS Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 3266X1103LF
Part No:
3266X-1-103LF
COO:
CR
ECCN:
EAR99
100
Mounting:
Through Hole
Termination Style:
Pin
Resistance Value:
10 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
7.73 x 4.5 x 7.24 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C