3852A-282-502AL
3852A-282-502AL
In Stock: 366
Minimum Order: 5
VIEW PRODUCT
3852A-282-502A by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3852A-282-502A
Bourns
Res Cermet POT 5K Ohm 10% 2W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6.35mm (28.55 X 19.05 X 23.55mm) Solder Lug Panel Mount
RoHS Non-Compliant
Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: 3852A282502A
Part No:
3852A-282-502A
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
ECCN:
EAR99
1
Power Rating:
2 W
Resistance Value:
5 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±150 ppm/°C
Dimension:
28.55 x 19.05 x 23.55 mm
Operating Temperature:
-1 to 125 °C