4306R-101-203LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4306R-101-203LF
Bourns
Res Thick Film NET 20K Ohm 2% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C BUS Molded 6-Pin SIP Pin Thru-Hole
RoHS Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 4306R101203LF
Part No:
4306R-101-203LF
COO:
CR
Resistance Value:
20 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C