APXA2R5ARA221MF60G by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
APXA2R5ARA221MF60G
Chemi-Con
Cap Aluminum Polymer 220uF 2.5VDC 20% (6.3 X 5.7mm) SMD 0.025 Ohm 2500mA 15000h 105A°C T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: APXA2R5ARA221MF60G
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
APXA2R5ARA221MF60G
COO:
JP
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
Reel
Leakage Current:
110@2Min uA
Capacitance Value:
220 uF
Dimension:
5.7 x 6.3mm mm
Construction:
Cylindrical
Family:
PXA
Lifetime:
15000 h
Equivalent Series Resistance:
0.025 Ohm