EKMG160ELL222MK20S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKMG160ELL222MK20S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 2200uF 16V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 920mA 1000h 105A°C Automotive Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: EKMG160ELL222MK20S
Part No:
EKMG160ELL222MK20S
COO:
ID
ECCN:
EAR99
1000
Capacitance Value:
2200 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Size:
12.5 x 20 mm
Voltage:
16 VDC