4200-000LF by cts corporation
Image is representational - see mfr. specs
4200-000LF
CTS Corporation
LC (Pi) EMI Filter - Low Pass - 3rd Filter Order - 1 Channel - 10 A - 200 V - C = 1500pF - 40dB @ 100MHz - Axial Package - Bushing - 1 Turret Lead.
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The 4200-000LF is EMI filter with dimensions: 0.156" Dia x 0.350" L (3.96mm x 8.89mm). Operating temperature range is from -55°C to 125°C.