BK/MDA-15-R
Eaton Electronics / BussmannFuse Miniature Slow Blow Acting 15A 250V Holder Cartridge 6.35 X 31.75mm Ceramic
DESCRIPTION
The BK/MDA-15-R is a MDA-series 15A 250VAC time-delay Cartridge Fuse with ceramic tube, nickel-plated brass endcap. UL listed product meets standard 248-14.