FTR-B3GA4.5Z-B10
FCL Components America, Inc. (FCAI)Signal Relay - 2A - 2 form C (DPDT) - 4.5VDC Coil - -40°C to +85°C - SMD - Tape&Reel
DESCRIPTION
The FTR-B3GA4.5Z-B10 is a signal relay: 2 poles, 8 pin DIP, contact rating 1A; 4.5V coil voltage; gold overlay silver nickel contact; plastic sealed case; PCB SMT mount; contact form 2C, polarized coil, standard type, tape and reel packaging.