GT3A-4AD24 by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
GT3A-4AD24
IDEC Corporation
Time Delay Relay DPDT 5A 24VDC 24VAC Plug-In
DESCRIPTION
Search Keywords: GT3A4AD24
Part No:
GT3A-4AD24
COO:
TW
Contact Arrangement:
DPDT
DC Coil Voltage:
24 V
AC Coil Voltage:
24 V
Contact Form:
2 Form C
Maximum Current Rating:
5 A