RY2S-UD-DC24V by idec corporation
Image is representational - see mfr. specs
RY2S-UD-DC24V
IDEC Corporation
Power Relay 24VDC 3A DPDT(14x27.5x35.6)mm Socket
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: RY2SUDDC24V
Supplier:
IDEC Corporation
Part No:
RY2S-UD-DC24V
COO:
JP
ECCN:
EAR99
1
Relay Construction:
Non-Latching
AC Coil Voltage:
N/A
DC Coil Voltage:
24 V
Contact Arrangement:
DPDT
Mounting:
Socket
Termination Style:
Connector
Push to Test Button:
No
Led Indicator:
No
Operating Temperature:
-25 to 55 °C
Coil Resistance:
750 Ohm