PK-21N30PQ by mallory sonalert
Image is representational - see mfr. specs
PK-21N30PQ
Mallory Sonalert
Audio Indicator Piezo 1.5VDC 30VDC 12mA 12VDC 80dBA 2500Hz to 3500Hz Flange Mount Wire Lead Bulk ...
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The MALLORY SONALERT part PK-21N30PQ is an audio indicator designed for various applications. It is a piezo type indicator that operates with a voltage range of 1.5VDC to 30VDC, drawing a current of 12mA at 12VDC. With a sound output of 80dBA, it emits a loud and attention-grabbing noise within the frequency range of 2500Hz to 3500Hz. This flange mount indicator comes with convenient wire leads for easy installation. The PK-21N30PQ is available for purchase in bulk quantities.
Search Keywords: PK21N30PQ
Supplier:
Mallory Sonalert
Part No:
PK-21N30PQ
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1
Minimum Operating Supply Voltage:
1.5 VDC
Maximum Operating Supply Voltage:
30 VDC