PSP-600-15
MEAN WELLAC/DC Power Supply - 1 Output - 15V@40A - 600W. ...
DESCRIPTION
With this PSP-600-15 AC to DC power supply from Mean-Well USA, Inc. your electronic device will be able to operate by using direct current instead of alternating current. It has a voltage of 15 V and maximum output power of 600 W. This part's single output can handle a current up to 40 A. This part has a minimum operating temperature of -20 °C and a maximum of 60 °C.