PSP-600-48 by mean well
Image is representational - see mfr. specs
PSP-600-48
MEAN WELL
AC/DC Single output Enclosed power supply - 1 Output 48VDC at 12.5A - 600W. ...
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
PSP-600-48 is AC/DC Single output enclosed power supply with output voltage 48VDC at 12.5A. Input voltage range is 88 ~ 264VAC or 124 ~ 370VDC. PSP-600-48 contains DC OK signal output and forced air cooling by built-in DC fan. This power supply has short circuit, overload, over voltage and over temperature protection. PSP-600-48 has a 3 year factory warranty.
Search Keywords: PSP60048
Supplier:
MEAN WELL
Part No:
PSP-600-48
COO:
TW
ECCN:
EAR99
1
AC Input Voltage:
88 to 264 V
DC Input Voltage:
124 to 370 V