RW3R5EAR030JE
OhmiteRes Wirewound 0.03 Ohm 5% 3.5W Pad SMD
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Res Wirewound 0.03 Ohm 5% 3.5W Pad SMD
Search Keywords: RW3R5EAR030JE
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Ohmite
Part No:
RW3R5EAR030JE
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
MX
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
100
Package Type:
BULK
Resistance Value:
30 MOhm
Power Rating:
3.5 W
Tolerance:
5 %
Case Size:
N/A
Temperature Coefficient:
N/A
Operating Temperature:
-55 to 125 °C