DSP1-DC24V
Panasonic Electronic ComponentsElectromechanical Relay 24VDC 1.92KOhm 5A SPST-NO/SPST-NC (20.2x11x10.5)mm THT Power Relay
RoHS Non-Compliant
Bulk Packaging
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Electromechanical Relay 24VDC 1.92KOhm 5A SPST-NO/SPST-NC (20.2x11x10.5)mm THT Power Relay
Search Keywords: DSP1DC24V
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Panasonic Electronic Components
Part No:
DSP1-DC24V
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
JP
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
50
Package Type:
Bulk
Relay Construction:
Non-Latching
AC Coil Voltage:
N/A
DC Coil Voltage:
24 V
Contact Arrangement:
SPST-NO,SPST-NC
Maximum Current Rating:
5 A
Mounting:
Through Hole
Termination Style:
PC Pin
Push to Test Button:
No
Led Indicator:
Operating Temperature:
-40 to 65 °C
Coil Resistance:
1.92 KOhm