6TPC47MB by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
6TPC47MB
Panasonic
Cap Tant Polymer 47uF 6.3VDC B1 CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.1mm) SMD 3528-12 0.07 Ohm 105A°C T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: 6TPC47MB
Supplier:
Panasonic
Part No:
6TPC47MB
COO:
ID
ECCN:
EAR99
3000
Package Type:
Reel
Lead Diameter:
N/R
Equivalent Series Resistance:
0.07 Ohm
Construction:
Flat
Capacitance Value:
47 uF