ERJ-8ENF9311V by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERJ-8ENF9311V
Panasonic
Res Thick Film 1206 9.31K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: ERJ8ENF9311V
Part No:
ERJ-8ENF9311V
COO:
JP
ECCN:
EAR99
5000
Resistance Value:
9.31 KOhm
Power Rating:
0.25 (1/4) W
Tolerance:
1 %
Case Size:
1206
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C