PN10-10R-L
PanduitRing Terminal, 12 – 10 AWG, #10 stud size, nylon insulated, standard package. ...
- UL Flammability UL 94V-2/HB, maximum insulation temperature 221°F (105°C)
- UL and CSA rated up to 600 V per UL 486
- ‡UL and CSA approved tooling/product combinations.Note: Wire sizes #26 – #22 AWG, are not UL Listed or CSA Certified.