AF2-2.00V125TM by aem inc.
Image is representational - see mfr. specs
AF2-2.00V125TM
AEM INC.
SMD Fuse - Fast Acting - 2.00A - Max 125VDC - 2410 - Tape&Reel
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: AF2200V125TM
Supplier:
AEM INC.
Part No:
AF2-2.00V125TM
COO:
CN
ECCN:
EAR99
2000
Package Type:
Reel
Type:
Chip
Fuse Size:
6.1 x 2.49 x 2.16 mm
Acting:
Fast
Current Rating:
2 A
Maximum AC Voltage Rating:
250 V
Maximum DC Voltage Rating:
125 V