3059Y-1-101LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3059Y-1-101LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 100 Ohm 10% 1W 22(Elec)Turn 2.92mm (33.22 X 4.83 X 8mm) Pin Thru-Hole Tube
RoHS Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 3059Y1101LF
Part No:
3059Y-1-101LF
COO:
CR
Power Rating:
1 W
Resistance Value:
100 Ohm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
33.22 x 4.83 x 8 mm
Operating Temperature:
-55 to 150 °C