3362P-1-203LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3362P-1-203LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 20K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 2.77mm (6.6 X 6.99 X 4.7mm) Pin Thru-Hole Tube
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 3362P1203LF
Part No:
3362P-1-203LF
COO:
CR
ECCN:
EAR99
250
Package Type:
TUBE
Mounting:
Through Hole
Termination Style:
Pin
Resistance Value:
20 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
6.6 x 6.99 x 4.7 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C