3682S-1-103L
BournsDigital Precision Potentiometer - 10K Ohms - 2W - 23.62 X 42.32mm - Solder Lug - Panel Mount. ...
DESCRIPTION
The 3682S-1-103L is a Precision Potentiometer with snap-in panel mount and resolution to 0.001%. It is designed for control applications where accuracy and high-reliability is important. Power rating of 2W and temperature coefficient of ±100ppm/°C. Operating temperature ranges from -25°C to +85°C.