4308R-101-472LF
4308R-101-472LF
In Stock: 2,066
Minimum Order: 25
VIEW PRODUCT
4308R-101-472 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4308R-101-472
Bourns
Res Thick Film NET 4.7K Ohm 2% 1W ±100ppm/°C BUS Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
RoHS Non-Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 4308R101472
Part No:
4308R-101-472
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
CN
Circuit Designator:
BUS
Number of Resistors:
7
Power Rating:
1 W
Power Rating per Resistor:
0.2 (1/5) W
Resistance Value:
4.7 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C