5800-101-RC by bourns
Image is representational - see mfr. specs
5800-101-RC
Bourns
High Current RF Choke Bobbin Core 100uH 10% 1KHz Ferrite 0.8A 0.21Ohm DCR AXL
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 5800101RC
Supplier:
Bourns
Part No:
5800-101-RC
COO:
CN
ECCN:
EAR99
864
Package Type:
TRAY
Inductance:
100 uH
Type:
High Current RF Choke
Impedance:
N/A
Lead Pitch:
N/R
Tolerance:
10 %
Technology:
Bobbin Core
Maximum DC Resistance:
208 mOhm
Maximum DC Current:
632 mA
Protection Style:
N/A
Packaging:
IN STOCK: 2
Ships today, if you order in
Buy all 2 in-stock or the regular minimum order quantity of 50