CR0402-FX-2003GLF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
CR0402-FX-2003GLF
Bourns
Thick Film Chip Resistor - 1/16 W - 200 Kohm ±1% - ±100ppm/°C - SMD 0402 - RoHS Compliant - Tape&Reel
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: CR0402FX2003GLF
Supplier:
Bourns
Part No:
CR0402-FX-2003GLF
COO:
JP
ECCN:
EAR99
10000
Package Type:
REEL
Resistance Value:
200 KOhm
Power Rating:
0.063 (1/16) W
Tolerance:
111364%
Case Size:
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C
Packaging:
Tape and Reel
IN STOCK: 9,775
Ships today, if you order in
Buy all 9,775 in-stock or the regular minimum order quantity of 10000