CR0402-JW-222GLF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
CR0402-JW-222GLF
Bourns
Thick Film Chip Resistor - 1/16 W - 2.2 Kohm ±5% - ±200ppm/°C - SMD 0402 - RoHS Compliant - Tape&Reel
DESCRIPTION
Search Keywords: CR0402JW222GLF
Part No:
CR0402-JW-222GLF
COO:
JP
ECCN:
EAR99
10000
Resistance Value:
2.2 KOhm
Power Rating:
0.063 (1/16) W
Tolerance:
5 %
Case Size:
0402
Temperature Coefficient:
±200 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C