EGXE500ELL220MH12D by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EGXE500ELL220MH12D
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 22uF 50V 20% (8 X 12mm) Radial 3.5mm 250mA 2000h 125A°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: EGXE500ELL220MH12D
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
EGXE500ELL220MH12D
COO:
ID
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
22 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 125 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
8 x 12 mm
Termination Style:
Radial2202
Voltage:
50 VDC