EKXJ201ELL101MU20S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKXJ201ELL101MU20S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 100uF 200V 20% (14.5 X 20mm) Radial 7.5mm 615mA 10000h 105A°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EKXJ201ELL101MU20S
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
EKXJ201ELL101MU20S
COO:
JP
ECCN:
EAR99
500
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
100 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
14.5 x 20 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
200 VDC