EKY-101ELL470MJC5S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKY-101ELL470MJC5S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 47uF 100V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 480mA 7000h 105A°C Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EKY101ELL470MJC5S
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
EKY-101ELL470MJC5S
COO:
ID
ECCN:
EAR99
2000
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
47 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
10 x 12.5 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
100 VDC