A50QS50-4 by ferraz shawmut
Image is representational - see mfr. specs
A50QS50-4
Ferraz Shawmut
Fuse HRC 50A 500V Bolt Tap 25.4 X 92.2mm CSA/UL
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: A50QS504
Supplier:
Ferraz Shawmut
Part No:
A50QS50-4
EAR99
20
Type:
HRC
Fuse Size:
25.4 x 92.2 mm
Acting:
N/A
Current Rating:
50 A
Maximum AC Voltage Rating:
500 V
Maximum DC Voltage Rating:
500 V