L50J7K5E by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
L50J7K5E
Ohmite
Res Wirewound 7.5K Ohm 5% 50W ±260ppm/°C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
RoHS Compliant
BOX Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: L50J7K5E
Supplier:
Ohmite
Part No:
L50J7K5E
COO:
MX
ECCN:
EAR99
1
Package Type:
BOX
Technology:
Wirewound
Case Style:
Vitreous Enamel
Mounting:
Bolt-On
Power Rating:
50 W
Termination Style:
Radial Lug
Resistance Value:
7.5 KOhm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±260 ppm/°C