LVK25R005FER by ohmite
Image is representational - see mfr. specs
LVK25R005FER
Ohmite
SMD Current Sense Resistor - 0.005 ohm - LVK Series - 1224 [3060 Metric] - 2 W - ± 1% - Metal Film. ...
DESCRIPTION
Search Keywords: LVK25R005FER
Part No:
LVK25R005FER
EAR99
1000
Resistance Value:
5 mOhm
Power Rating:
2 W
Tolerance:
1 %
Case Size:
1224
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Operating Temperature:
-40 to 125 °C