ECA-1EM101I by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ECA-1EM101I
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 100uF 25V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 180mA 2000h 85°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ECA1EM101I
Part No:
ECA-1EM101I
Package Type:
Box
Capacitance Value:
100 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Size:
6.3 x 11.2 mm
Voltage:
25 VDC