ECA-1HM4R7B by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ECA-1HM4R7B
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 5mm 45mA 2000h 85°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ECA1HM4R7B
Part No:
ECA-1HM4R7B
Package Type:
Box
Capacitance Value:
4.7 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Size:
5 x 11 mm
Voltage:
50 VDC