ECE-A1CKA100 by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ECE-A1CKA100
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 10uF 16V 20% (4 X 7mm) Radial 1.5mm 28mA 1000h 85°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ECEA1CKA100
Supplier:
Panasonic
Part No:
ECE-A1CKA100
COO:
MY
ECCN:
EAR99
2000
Package Type:
Bag
Capacitance Value:
10 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
4 x 7 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
16 VDC