EEU-FC1V182S by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEU-FC1V182S
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 1800uF 35V 20% (18 X 20mm) Radial 7.5mm 2490mA 5000h 105°C Automotive Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: EEUFC1V182S
Part No:
EEU-FC1V182S
EAR99
500
Capacitance Value:
1800 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Size:
18 x 20 mm
Voltage:
35 VDC