ERJ-8GEYJ620V by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERJ-8GEYJ620V
Panasonic
Res Thick Film 1206 62 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: ERJ8GEYJ620V
Part No:
ERJ-8GEYJ620V
COO:
JP
ECCN:
EAR99
5000
Resistance Value:
62 Ohm
Power Rating:
0.25 (1/4) W
Tolerance:
5 %
Case Size:
1206
Temperature Coefficient:
±200 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C