S050X075VATY
PanduitThe thermal transfer self-laminating adhesive label is made of vinyl and is supplied on a roll with 8 labels per row. The label has a white colored print-on area 0.25" (6.4 mm) high for 18 - 14 AWG wires and a clear overlaminate. It is 0.5" wide and 0.75" long (12.7 x 19.1 mm) with a 3" (76.2 mm) core. It comes in packages of 5000. ...