IULNK11-1-52-100. by sensata / airpax
Image is representational - see mfr. specs
IULNK11-1-52-100.
Sensata / AIRPAX
Magnetic Circuit Breaker (Hydraulic Delay) - 2 Pole - 100A AC - 80V DC - Lever - Panel Mount. ...
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The IULNK11-1-52-100., IULN family is a sealed toggle version of the IUL family. The silicone rubber seal around the handle assures panel seal integrity and makes this style a natural for harsh environments. Dimensions of this circuit breaker are: 38.48 mm x 63.24 mm x 47.22 mm. Operating temperature range is from - 40 °C to + 85 °C.