EMK212BJ106KG-T by taiyo yuden
Image is representational - see mfr. specs
EMK212BJ106KG-T
Taiyo Yuden
Multi Layer Ceramic Capacitor - SMD - 10uF ±10% - 16VDC - X5R - 0805 - Tape&Reel ...
DESCRIPTION
Search Keywords: EMK212BJ106KGT
Part No:
EMK212BJ106KG-T
Alias/AKA:
CEEMK212BJ106KG-T
EAR99
3000
Capacitance Value:
102227uF
Voltage:
162253VDC
Package/Case:
Tolerance:
102252%