FBMJ3216HS480NT by taiyo yuden
Image is representational - see mfr. specs
FBMJ3216HS480NT
Taiyo Yuden
Ferrite Beads Power Chip 48Ohm 30% 100MHz 6A 0.005Ohm DCR 1206 Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: FBMJ3216HS480NT
Part No:
FBMJ3216HS480NT
Alias/AKA:
FCFBMJ3216HS480NT
EAR99
2000
Package Type:
REEL
Family:
FB
Dimension:
3.5 x 1.8 x 1.3mm mm
Maximum DC Current:
6 A
Impedance:
48 Ohm