K10N-11D51-110 by te connectivity / p-b brand
Image is representational - see mfr. specs
K10N-11D51-110
TE Connectivity / P&B Brand
Power Relay 110VDC 10A DPDT (( 27.2mm 20.8mm 36.9mm)) Through Hole
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: K10N11D51110
Part No:
K10N-11D51-110
HTS:
DC Coil Voltage:
110 V
Maximum Current Rating:
15 A
Mounting:
Through Hole
Termination Style:
PC Pin
Operating Temperature:
-45 to 70 °C
Coil Resistance:
11 KOhm