AMK063BJ474MP-F by taiyo yuden
Image is representational - see mfr. specs
AMK063BJ474MP-F
Taiyo Yuden
Multi Layer Ceramic Capacitor - SMD - 0.47uF ±20% - 4VDC - X5R - 0201 - Tape&Reel
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: AMK063BJ474MPF
Supplier:
Taiyo Yuden
Part No:
AMK063BJ474MP-F
Alias/AKA:
RMAMK063BJ474MP-F
COO:
CN
ECCN:
EAR99
15000
Package Type:
REEL
Capacitance Value:
0.472227uF
Voltage:
42253VDC
Package/Case:
Tolerance:
202252%