NRH3012T4R7MN by taiyo yuden
Image is representational - see mfr. specs
NRH3012T4R7MN
Taiyo Yuden
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 1.06A 0.156Ohm DCR 1212 T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: NRH3012T4R7MN
Supplier:
Taiyo Yuden
Part No:
NRH3012T4R7MN
Alias/AKA:
LMNRH3012T4R7MN
COO:
PH
ECCN:
EAR99
2000
Package Type:
REEL
Inductance:
4.7 uH
Type:
Power7105
Impedance:
N/A
Tolerance:
207104%
Technology:
Wirewound7103
Maximum DC Current:
1.06 A
Maximum DC Resistance:
0.156 Ohm
Operating Temperature:
-25 to 120 °C