RR02J4K7TB by te connectivity / neohm brand
Image is representational - see mfr. specs
RR02J4K7TB
TE Connectivity / Neohm Brand
Metal Film Power Resistors - 4.7 Kohm (+/-) 5% - 2W - 500V - 330ppm/°C - Through Hole - 9mm x 3.5mm dia
RoHS Compliant
Box Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: RR02J4K7TB
Supplier:
TE Connectivity / Neohm Brand
Part No:
RR02J4K7TB
Alias/AKA:
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
Box
Termination Style:
Axial
Power Rating:
2 W
Resistance Value:
4.7 KOhm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±300 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C
Packaging:
Ammo
Dimension:
9 x 3.5 mm