FN9222SR-15-06 by te connectivity / schaffner emc
Image is representational - see mfr. specs
FN9222SR-15-06
TE Connectivity / SCHAFFNER EMC
Power Entry Module Filtered M 3 POS 250VAC 15A ST 1 Port
RoHS Compliant
Box Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: FN9222SR1506
Supplier:
Part No:
FN9222SR-15-06
Alias/AKA:
803783-SF
COO:
TH
ECCN:
EAR99
120
Package Type:
Box
Type:
Filtered
Body Orientation:
Straight
Gender:
M
Mounting:
Snap-In
Termination Method:
Spade/Solder
Maximum Voltage Rating:
250 VAC
Maximum Current Rating:
15 A
Operating Frequency:
0 to 400 Hz
Operating Temperature:
-25 to 85 °C