4814P-2-153LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4814P-2-153LF
Bourns
Res Thick Film NET 15K Ohm 2% 1.12W ±100ppm/°C BUS 14-Pin SOM Gull Wing SMD Automotive T/R ...
RoHS Compliant
REEL Emballage
ACCESSOIRES
DESCRIPTION
The BOURNS part 4814P-2-153LF is a resistor with a thick film construction. It has a resistance value of 15K ohms with a tolerance of 2%. This resistor can handle a power rating of 1.12W and has a temperature coefficient of ±100ppm/°C. It is designed to be used in automotive applications and is packaged in a 14-pin small outline package (SOM) with gull wing surface mount device (SMD) pins. The resistor is supplied on tape and reel packaging for automated assembly.
Search Keywords: 4814P2153LF
Référence:
4814P-2-153LF
COO:
CR
ECCN:
EAR99
2000
Package Type:
REEL
Case Size:
N/R
Circuit Designator:
BUS
Number of Resistors:
13
Number of Terminals:
14
Power Rating:
1.12 W
Power Rating per Resistor:
0.08 W
Resistance Value:
15 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C